Schedule of Avondmeeting: De taak van en wetgeving voor de tandarts in het behandelen van slaapgerelateerde disfuncties (DG7)
| On Wednesday 15 April: | |
| 19:00 - 19:30 | Inschrijving en onthaal |
| 19:30 - 21:00 | De taak van en wetgeving voor de tandarts in het behandelen van slaapgerelateerde disfuncties By Miche De Meyer |
| 21:00 - 21:30 | Afsluitende drink |
-
From 19:30 to 21:00
De taak van en wetgeving voor de tandarts in het behandelen van slaapgerelateerde disfuncties
By Miche De MeyerIn het spectrum van slaapgerelateerde disfuncties (ICSD-3_TR,2023) moet de rol van de tandarts meer worden benadrukt, zowel in het perspectief van screening, diagnostiek als bij de evidence-based therapiekeuze . De tandarts(en) moeten worden ingebed in een interdisciplinaire setting van medische professionals die betrokken zijn bij het slaapcentrum/platform. Bijgevolg is het nodig om de 'Identiteit of identificatie van tandheelkundige of orofaciale experts' op het gebied van slaapgeneeskunde beter te bepalen. Obstructief slaapapneu syndroom (OSAS)( 1 miljard op een wereldbevolking van 8 miljard) is een van de meest prominente slaapstoornissen en leidt, indien onbehandeld, tot co-morbiditeiten zoals diabetes, hart- en vaatziekten, relatieproblemen en veel ongevallen op de weg en in de privésfeer. De tandheelkundige behandeling van de OSAS-patiënten is voornamelijk geïndiceerd in milde tot matige apneu uitgedrukt door de AH-index (Apneu Hyponeu Index 0 – 15) (volgens het 'Evidence Based Medicine'-rapport van de prestigieuze Cochrane-groep) en wanneer de CPAP-therapie niet goed wordt geaccepteerd door de patiënt (AH-index ≥ 15). Er wordt een duidelijk overzicht gegeven voor de ‘why, who and what’ voor de OSAS problemetiek en dit binnen het kader van de geldend RIZIV OSAS -conventie 1.0 (sedert 2017) en toekomstige 2.0 versie in België.